Wielka Bitwa! Czyli porównanie dwóch gier wojennych: War Thunder vs. World of Warplanes!


War Thunder czy World of Warplanes?


Specjalnie dla was stworzyliśmy ten raport, aby ułatwić wam wybór pomiędzy tymi gierkami. Za pewne sprawa nie będzie prosta, bo obie przedstawione gry prezentują sobą wysoki poziom.

War Thunder zagrajmynaprzegladarce.blogpspot.com

To co wspólne dla obu  gier, to to, że skupiają się na samolotach z drugiej wojny światowej oraz na kilku wcześniejszych i późniejszych modelach.

Modele pojazdów


W War Thunderz’e znajduje się około 200 modeli samolotów. Lekkie i ciężkie myśliwce, samoloty szturmowe, bombowce nurkujące, lekkie, średnie, ciężkie bombowce oraz łodzie latające, należące do ZSRR, Niemców, Wielkiej Brytanii, USA, Japonii oraz kilka samolotów włoskich w nacji Niemców i kilka samolotów Australijskich pod zwierzchnictwem Wielkiej Brytanii . Samoloty są podzielone na 5 er. Na tej najwyższej są tylko odrzutowce, lub bombowce.

World of Warplanes zagrajmynaprzegladarce.blogpspot.com

 W World of Warplanes na tą chwilę możemy znaleźć około 120 samolotów z USA, Japonii, Niemiec, ZSRR i Wielkiej Brytanii. Myśliwce, cięzkie myśliwce, samoloty szturmowe oraz myśliwce wielozadaniowe, na poziomach od l do X.

War Thunder zagrajmynaprzegladarce.blogpspot.com

Tryby Gier


W War Thunder znajdziemy 3 tryby gry: Zręcznościowy, Historyczny oraz Symulacyjny. Tryb zręcznościowy jest najłatwiejszy: przed każdym przeciwnikiem jest kropka, w którą należy strzelać aby pociski trafiły w samolot. W trybie historycznym są bitwy, takie jakie były w rzeczywistości np. Bitwa o Anglię, oraz bitwy alternatywne, które są na mapach historycznych lecz nacje, które walczyły w rzeczywistości takie nie są. Ostatni tryb, najtrudniejszy, jest w nim widok tylko z kokpitu, a sterowanie dużo trudniejsze na myszce/wirtualnym joystick’u. Można również podłączyć klasyczny joystick.


W World of Warplanes są dwa tryby. Tryb treningu oraz tryb standardowy. W trybie treningu możemy wziąć udział w pojedynczej bitwie, indywidualnym treningu oraz treningu drużynowym(gra z innymi graczami)i. Tryb standardowy składa się z dwóch przeciwnych zespołów liczących po 15 osób, mecz trwa 15 minut. Celem tego trybu jest osiągnięcie przewagi nad wrogą drużyną, oraz utrzymanie jej, lub zniszczenie floty przeciwnika.


Ekonomia


Ekonomia w World of Warplanes skupia się na 3 walutach: 
1. kredytach- otrzymujemy je za zniszczone cele naziemne i za zestrzelenie przeciwników
2.punktach- doświedczenia- zdobywamy je również podczas bitwy
3.złocie- możemy je kupić, wygrać na turniejach lub w konkursach
Dwie pierwsze waluty są potrzebne do odblokowania i kupienia nowego, lepszego samolotu, lecz musimy nabyć najpierw poprzedni samolot.
Złoto możemy wydać na premium konto, dzięki niemu dostajemy duże bonusy, można też kupić za nie samoloty premium, kredyty, punkty doświadczenia oraz sloty w hangarze.

War thunder również opiera się na tych trzech walutach, lecz pod inną nazwą.
1.Srebrne lwy-odpowiednik kredytów, nabywamy za nie samoloty oraz je naprawiamy, można je zdobyć poprzez zestrzelenie wrogiej maszyny lub celu naziemnego oraz przejęcie lotniska(na trybie zręcznościowym).
2.Punkty doświadczenia- również można je zdobyć za za zestrzelenie, uszkodzenie celu powietrznego lub naziemnego, służą do odblokowywania samolotów, aby można było je kupić.
3.Złote orły-odpowiednik złota, możemy za nie kupić doświadczenie, srebrne lwy, konto premium oraz samoloty premium.

Grafika


Grafika w War Thunderz'e prezentuje się dużo lepiej niż w World of Warplanes. Samoloty w tym pierwszym tytule mają więcej szczegółów. Jeśli lecimy nisko nad ziemią widzimy trawę, tekstury są ostrzejsze, ziemia jest gęściej zapełniona. Silnik Dagor zastosowany w War Thunderz’e wypada dużo lepiej niż silnik Bigworld z World of Warplanes. War Thunder mimo lepszej grafiki jest lepiej zoptymalizowany, co przenosi się na większą liczbę fps’ów. Jeśli grafika nie stoi u was na pierwszym miejscu, równie dobrze możecie wybrać World of Warplanes, grafika nie jest brzydka. W przyszłości War Thunder ma połączyć na mapie Samoloty, czołgi oraz statki. Czołgi zostały już dodane. Twórcy World of Warplanes stworzyli już bardzo popularną grę czołgową World of Tanks, lecz nie jest ona połączona z samolotami.
War Thuder weszło na rynek wcześniej, co widać gołym okiem, że jest bardziej dopracowane oraz rozwinięte. Proponuje on dużo więcej map oraz samolotów, oraz według nas lepszy system ekonomiczny. Porównując tryb zręcznościowy z War Thunder jest on dużo lepszy niż tryb standardowy w World of Warplanes. Nie ma sensu porównywać innych trybów bo World of 
Warplanes w ogóle nie stawia na realistykę, tak jak inne tryby War Thunder’a.

Nasza Ocena 


Naszym zdaniem na tą chwilę wygrywa War Thunder, lecz w przyszłości mogą stać się różne rzeczy.


            Zagraj za darmo: http://tinylink.pl/World_of_WarplanesPL